Stan JUREK TOP 2.0

5 490 6 720 

Jednovchodový dvouplášťový “kopulovitý” stan vhodný pro všechny druhy turistiky a pro časté užívání. Určený i do velmi náročných podmínek.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: ,

Popis

Stan Jurek TOP 2.0 je jednovchodový dvouplášťový “kopulovitý” stan, obdélníkového půdorysu podlahy, vhodný pro všechny druhy turistiky a pro časté užívání! Stan lze používat i v zimě (doporučujeme našití “límce” po obvodu tropika).
Vnitřní stan je pevně spojen s podlahou. Na pruty konstrukce je zavěšen pomocí napínacích šňůr a háčků. Ve vrcholu vnitřního stanu a po stranách u podlahy jsou větrací otvory kryté jemnou síťovinou. Ve vchodu vnitřního stanu je moskytiéra z jemné síťoviny pro intenzivnější větrání a k ochraně před nepříjemným hmyzem.
Vnější stan (tropiko) je přetažen přes konstrukci a ve spodní části je uchycen za konce prutů. Před vchodem vnitřního stanu je tropiko protaženo a vytváří předsíň, která umožňuje jak vaření, tak uložení věcí. Ke kotvení slouží úchyty na hranách a ve středech stran tropika. V horní části jsou na užších stranách dva větrací vikýře.
Mezi stěnami vnitřního a vnějšího stanu je mezera cca 6 cm, která zlepšuje tepelnou pohodu, větrání stanu a snižuje orosování. Tuto mezeru lze podle potřeby upravit povolením nebo přitažením napínacích  šňůrek vnitřního stanu.

 

 width=

Popis: 1. Vzpěra předsíně podstatně zvyšuje stabilitu stanu. 2. Velká a prostorná předsíň, vhodná i k vaření. 3. Osvědčené kryté větrání. 4. Osvědčené zavěšení vnitřku pomocí šňůr a háčků usnadňuje a zrychluje stavbu.

MOŽNÉ BARVY TROPIKA: width= width= width= width=
olivově
zelená
petrolejově
zelená
modrá žlutá

Další informace:

 • Rozměry sbaleného stanu:
  • Průměr: 18 cm
  • Délka: 42 cm (konstrukce SM 7001-T6)
 • Počet křížení prutů: 1x

Parametry

Řada výrobce: EXTREME
Počet vchodů: 1
Počet osob: 2
Celková hmotnost: 2,95 kg
Sbalený stav: d.18×42 cm
Sezonní použití: celoroční
Záruka: 36 měsíců
Vodní sloupec podlahy: 15000 mm
Vodní sloupec tropika: 10000 mm
Hmotnostní třída: 2,51 – 3 kg

 

Kompletní výrobek obsahuje:

 1. vnitřní stan a tropiko
 2. kolík stanový: 14 ks
 3. dlouhý duralový prut Ø 8,5 mm: 2 ks
 4. duralová vzpěra předsíně Ø 8,5 mm: 1 ks
 5. kotvící šňůra dlouhá (2 m): 8 ks
 6. kotvící šňůra krátká (1 m): 5 ks
 7. obal na stan, konstrukci a kolíky
 8. opravná sada (samolepící záplata a 12 cm duralová trubka)

 

Důležitá upozornění pro údržbu a používání stanu:

 • Při vaření ve stanu i v předsíni je nutno dbát zvýšené opatrnosti (jen na vlastní nebezpečí).
 • Použité materiály nejsou nehořlavé (při hoření textilních materiálů mohou vznikat jedovaté zplodiny).
 • Je nutno zachovat alespoň minimální větrání (pootevření větracích otvorů, odtažení okrajů tropika od země, pootevření zipu tropika v horní části).
 • Orosování (popř. namrzání) tropika z vnitřní strany nelze i přes dvouvrstvou konstrukci zcela zamezit, protože je ovlivněno mnoha povětrnostními podmínkami a fyzikálními zákonitostmi. Intenzita orosení je závislá na relativní vlhkosti vzduchu, vlhkosti země, tělesné vlhkosti, pohybu vzduchu atd.
 • Mírné prohnutí segmentů konstrukce vlivem používání není na závadu.
 • Při skládání prutů nepouštějte segmenty prudce proti sobě, aby nedošlo k naražení hrany.
 • Na delší cesty si sebou vezměte náhradní segment, kolíky a opravnou lepící soupravu.
 • Za špatného počasí je nutno stan dobře vypnout a zakotvit pomocí přiložených šňůr a kolíků (viz návod na stavbu).

Kempujte bezpečně. Dodržujte tato jasná pravidla:

 • – neumísťujte prostředky pro vaření, topení nebo svícení do blízkosti stěn stanu nebo střechy
 • – dodržujte vždy bezpečnostní pokyny pro tyto prostředky
 • – nedovolte dětem, aby si hrály v blízkosti osvětlovacích zařízení
 • – udržujte volné vchody
 • – dbejte na to, abyste znali umístění protipožárních prostředků na místě táboření

Návod na údržbu stanu:

 1. Stan se čistí vlažnou vodou (do 40°C) s šetrným čistícím prostředkem na bázi mýdla.
 2. Nepoužívejte prostředky s bělícími a avivážními účinky!
 3. Molitanovou houbou nebo jemným hadrem setřete nečistoty ze stanu a čistou vodou plochy opláchnete.
 4. Před uložením na delší dobu je nutné stan vyčistit a řádně vysušit. Po dobu sušení nesmí být stan vystaven sálavému teplu (hlavně se nesmí sušit nad otevřeným ohněm nebo v blízkosti tepelných zdrojů). Pokud není možno vysušení provést ihned, je nutné tak učinit při nejbližší možné příležitosti.
 5. Pozor: Zůstane-li vlhký stan déle sbalený, může dojít k jeho znehodnocení!
 6. Pro dobrou funkci a trvanlivost zipů a stahovacích šňůrek je vhodné občas převoskovat jejich dráhu parafínem (např. svíčkou).
 7. Stan skladujte v suchu při relativní vlhkosti do 60% a teplotě v rozmezí od +5°C do +40°C.

 

Návod na stavbu jednovchodého stanu s předsíní:

 

  1. 1. Vnitřní stan rozvinete podlahou k zemi (za vnější oka uší ho můžete k usnadnění stavby ve větrném počasí připíchnout čtyřmi kolíky k zemi). Složené duralové pruty (zkontrolujte, zda jednotlivé segmenty zaskočily do spojek) zasunete konci do vnitřních ok uší v protilehlých rozích podlážky (a). Nahoře přetáhnete šňůrku s olivkou přes křížení prutů a olivku navléknete do trojúhelníčku (kroužku) / u některých modelů použijte umělohmotný háček (b).
  1. 2. Napínací šňůry přetáhnete přes duralové pruty a zachytnete za háčky.
  1. 3. Přehodíte tropiko přes konstrukci (je možno ho přichytnout suchými zipy ke konstrukci – zvlášť důležité v extrémních podmínkách) a trojúhelníčky (kroužky) na pružence v rozích uchytíte podvlečením za přesahující konce duralových prutů.
  1. 4. Vložíte složenou duralovou vzpěru širším koncem do patentního knoflíku ve vrcholu předsíně a vzepřete o zem přes vnitřní oko v uchu našitém na podlážce. Okraj předsíně vypnete a ukotvíte dvěma kolíky za trojúhelníčky (kroužky) nebo většími kameny a krátkými kotvícími šňůrami.
  1. 5. Kolíky vypnete tropiko na spodním okraji, buď za trojúhelníčky (kroužky) tak, aby okraj tropika přiléhal k zemi (v chladném počasí), nebo pomocí krátkých šňůr poodtáhnete spodní okraj tropika, aby se zvýšilo nasávání vzduchu (za horkých a vlhkých dnů).
  1. 6. Vypnete stěny tropika pomocí kolíků (popř. větších kamenů) a dlouhých kotvících šňůr za úchyty uprostřed stran. Obdobně i vrchol předsíně.
  1. 7. Kolíky zapíchnuté v uších podlážky použijete k případnému zakotvení hran tropika, pomocí dlouhých kotvících šňůr, které zachytnete za úchyty na hranách. Tím stabilizujete zároveň i konstrukci (v tomto případě je nutné, aby suchý zip na vnitřní straně pod úchytem byl  ke konstrukci přichycen).
 • Sbalení provedete opačným postupem.