Skládací dřívkový vařič – „dřívkáč“

539 

Velmi skladný a lehký vařič určený jak pro spalování dřívek, tak pro tuhý líh. Výborný na čundry a pro bushcraftové fajnšmekry.

8 skladem (dostupné na objednávku)

Popis

Lehký skládací dřívkový vařič, takzvaný „dřívkáč“, je výborná věc pro milovníky přírody, kteří preferují přírodní paliva. Lze v něm spalovat jak klasická dřívka a větvičky, které najdete v každém lese (případně na našem e-shopu), tak je možno díky nastavitelnosti použít i tuhý líh. Vařič se skládá ze 7 částí, je naprosto kompaktní: vejde se do dopisní obálky nebo třeba na dno širšího ešusu. Během chvíle jej lze sestavit pro potřebný účel a můžete vařit. Lze použít jak k přihřívání jídel a vaření tekutin v nejrůznějších nádobách, tak například k opékání špekáčků či dokonce grilování. Je výborný i jen tak pro vytvoření plamene k zahřátí. Oheň, který hoří v tomto vařiči, je mnohem více kontrolovaný, než otevřený oheň. Od podkladu jej navíc dělí plechová destička. Je tedy bezpečnější a ohleduplnější k přírodě. Navíc spotřebujete několikanásobně méně paliva/dřeva, než na klasickém ohni: k uvaření čaje vám postačí jedna větev. Po vyhasnutí zůstane jen malá hromádka popela, kterou lze bezpečně zahrabat do hlíny. Po ohni tak nezůstanou žádné viditelné stopy. Vařič poměrně rychle vychladne a lze jej tím pádem záhy sbalit.

Parametry:

  • Váha: cca 200 gramů
  • Rozměry sbaleného vařiče: 13 x 10,5 x 0,25 cm
  • Rozměry sestaveného vařiče: 13 x 10,5 x 10,5 cm
  • Palivo: dřevo, tuhý líh
  • Vysoká skladnost, nastavitelnost, snadná obsluha
  • Vyrobeno v České republice

Vlastní vařič dodáváme standardně bez pouzdra. Originální pouzdro lze u nás dokoupit, pomůže vám ochránit ostatní věci v batohu od zašpinění.

POZOR:
Při používání vařiče dbejte požární bezpečnosti.
Vařič postavte na co nejrovnější, nehořlavou plochu – např. plochý kámen.
Po rozdělání ohně s vařičem nepohybujte, hrozí popálení!
Po dohoření důkladně zkontrolujte, zda popel zcela vyhasnul, a teprve pak jej z vařiče vysypte.

 

Mohlo by se Vám líbit…