Zajo Bjorn Merino Tshirt SS

989 

Ploché švy a merino vlna, která odvádí vlhkost, dělají z tohoto trička perfektní základ i pro nejnáročnější výzvy a sporty.

Zrušit výběr
Katalogové číslo: - Kategorie:

Popis

Inovativní konstrukce jemné přírodní merino vlny, omotané okolo odolného jádra z nylonu vítězí při porovnání s jakýmkoliv umělým vláknem. Pevné nylonové jádro dodává materiálu odolnost vůči roztržení a oděru, také větší pružnost, a zachovává plný komfort a vlastnosti merino vlny. Díky své vyjímečné pružnosti, vzdušnosti a izolačním vlastnostem je dokonalou volbou nadšenců podávajících špičkové výkony. Spodní prádlo, které dokáže vstřebávat vlhkost a udržet člověka v teple za každých okolností, určitě ocení každý z nás. Merino vlna se nekrčí, nešpiní, odolává zápachům i při vícedenním nošení a dá se prát v pračce. Mezi vlastnosti této vlny patří navíc i UV ochrana a odolnost vůči ohni, čímž vytvoří perfektní štít mezi člověkem a živly.

Technické detaily

  • Ploché švy snižují odírání na zvyšují komfort při nošení
  • raglánové krátké rukávy
Model
Men

Materiál
Merino wool

Syntetické / přírodní
Přírodní

Váha
150 g

Složení
150g, 83% Merino wool, 12% Nylon, 5% Spandex, 18,5 mic.

Merino vlna – poklad z přírody

Milujeme schopnosti vlny Merino, která v sobě skrývá to nejlepší co nám příroda může nabídnout. Produkty z vlny Merino jsou svými vlastnostmi univerzálním společníkem a základním oblečením do každého ročního období i počasí.

Trocha historie

Člověk se do vlny oblékal po tisíciletí. Ovčí rouno nosil už náš primitivní předchůdce, rozšířily se i v babylonské či římské civilizaci. Ovce Merino byly vyšlechtěny během průmyslové revoluce v roce 1797 ve Španělsku hlavně pro svou velmi jemnou vlnu. Dvě století selektivního chovu vytvořil autentickou Merino vlnu s jejími funkčními vlastnostmi.

Dominantní postavení pro zpracování a vývoz si postupně získaly Nový Zéland a Austrálie. Své první funkční využití našla vlna Merino zejména ve vojenských uniformách, pracovním oděvu a později i funkčním oblečení pro aktivní pohyb.

Superschopnosti 365 dní v roce

Vlákna vlny Merino jsou třikrát jemnější než lidské vlasy, jsou vysoce prodyšné a reagují na teplotní změny. Přirozeně se přizpůsobují a lidské tělo dokáží zahřát i ochlazovat v každém počasí. Termoizolaci doplňuje schopnost odvádění vlhkosti ve skupenství páry. Důvodem je struktura vlákna Merino vlny, které je prošpikované kapilárními tunely ve směru jejich růstu. Vlhkost se do vlákna absorbuje až do třetiny svého objemu, a přes kapiláry je tlačena až na jeho konec, kde se odpaří.

Merino vlna je přirozeně antibakteriální. Důvodem je kombinace schopnosti komplexně proteinového vlákna pohlcovat vlhkost a prostředím které je pro bakterie nevhodné. Vysoká fragmentace, členitý povrch a obsah lanolinu způsobuje, že produkty z Merina nezapáchají ani po opakovaném nošení. Vlhký oděv stačí po aktivním nošení pouze vyvětrat. Vlně Merino je zároveň přirozená antistatická schopnost, pohlcování UV záření, či vyšší odolnost vůči zašpinění.

Merino produkty ZAJO

Prémiové Merino v produktech ZAJO pochází z divokých pastvin Austrálie z čistých a humánní střižených ovcí bez použití bolestivého Mulesing-u. Vlna Merino je v mnoha ohledech úžasný materiál, proto jsme rádi, že ho s respektem k přírodě umíme nabídnout bez etických kompromisů.

Díky testování a zkušenostem se v ZAJO snaží ověřený přírodní materiál přizpůsobovat potřebám každého modelu. Základem použitých inovací a technologií v produktech ZAJO je funkčnost, odolnost, trvanlivost a pohodlnost i při náročných outdoorových aktivitách.

V případě modelů Bjorn Merino, Elsa Merino a Elf Merino (83% Merino wool, 12% Nylon, 5% Spandex, 18,5 mic.) je použita konstrukce jemné přírodní 18,5 mikronové Merino vlny, omotané okolo velmi jemného jádra nylonu s příměsí elastanu. Toto řešení zachovává 100% vlastnosti Merino vlny a dodává jí vyšší odolnost vůči protržení, oděru, ale také větší pružnost. Vlákna jsou nadýchanější, což zajišťuje i tvarovou stálost. Výsledkem inovace je zvýšená odolnost těchto produktů se zachováním ideálního mikroklimatu v kteroukoli roční dobu.

 

Údržba

Před prvním nošením doporučujeme zakoupený výrobek vyprat, nejlépe samostatně nebo se stejně barevným oblečením, protože může dojít k uvolnění barvy. Výrobky z merino vlny není třeba prát velmi často. I když se prádlo propotí, stačí jej vystavit působení čerstvého vzduchu. Nejšetrněji je prát výrobky v rukou. Pokud se rozhodnete prát v pračce, nastavte šetřící program při 30 ° C. Použijte tekutý prací prostředek s neutrálním PH, nejlépe určený na vlnu. Nepoužívejte aviváž! Merino vlna je obecně velmi náchylná na mechanické poškození, proto při praní v pračce doporučujeme vložit prádlo do plátěného sáčku. Neperte společně s oblečením, které má zipy, hrubé přezky či suchý zip. Pozor je třeba dávat i při různých aktivitách v terénu a na poškození materiálu popruhy batohu. Nesušte v sušičce ani na přímém slunci.

Velikostní tabulka

Vaše výška v cm (A) Váš obvod hrudníku v cm (B)
XS 166-173 86-92
S 172-178 92-96
M 175-181 96-100
L 178-184 100-107
XL 181-188 106-111
XXL 184-196 111-118
3XL 188-200 116-125
How to measure